افزایش بودجه فراوری فیلم کوتاه ، شرط برگزاری آنلاین جشنواره چیست؟

به گزارش آریا بلاگ، مدیر عامل انجمن سینمای جوانان با اشاره به اینکه در شرایط فعلی احتمال برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران به شیوه های مختلف وجود دارد، برگزاری آنلاین آن را مشروط به کسب رضایت صاحبان آثار دانست.

افزایش بودجه فراوری فیلم کوتاه ، شرط برگزاری آنلاین جشنواره چیست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، سیدصادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران با اشاره به فعالیت های دفاتر این انجمن در سراسر کشور با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: انجمن سینمای جوانان ایران و دفاتر آن در سراسر کشور، بعد از شیوع ویروس کرونا در اولین نوبت، با ایجاد موج پویش کرونا را شکست می دهیم به فعالیت های خود ادامه داد و بر همین اساس تعداد زیادی فیلم کوتاه از سراسر کشور به دفاتر انجمن ارسال شد، که البته بخشی از این آثار فراوری انجمن و بوده که آمار آن پیش از این اعلام شده است.

وی بیان نمود: به همین دلیل بیش از 315 فیلم کوتاه از سراسر کشور برای ما ارسال شد که در نهایت بهترین ها انتخاب و جوایزی به آنها اهدا شد. همچنین برگزیدگان این پویش در اکانت انجمن سینمای جوانان ایران در سایت آپارات نیز منتشر شده که شامل 50 فیلم کوتاه می گردد.

کلاس ها و جلساتی که با کرونا تعطیل نشد

این مدیر سینمایی تاکید نمود: بعد از فروکش اولیه کرونا، جریان فراوری در دفاتر انجمن دوباره آغاز و همه جلسات مانند روال سابق برگزار گردید، البته این را باید بگویم که بیشتر جلسات پیچینگ در سراسر کشور به شکل آنلاین برگزار گردید تا سلامتی فیلمسازان و داوران حفظ گردد.

وی با اشاره به ادامه پیدا کردن شیوع ویروس کرونا، گفت: با توجه به شرایط فعلی پذیرفته ایم که باید با این مساله کنار بیاییم به همین دلیل جریان فراوری در سراسر کشور ادامه پیدا کرد. انجمن نیز در حال حاضر نسبت به آنالیز آثار، عقد و پرداخت قراردادها و اقساط مانند گذشته به کار خود ادامه می دهد.

موسوی شرح داد: در عین حال برگزاری کلاس ها به دلیل تراکم جمعیت و البته ویروس کرونا، به کلاس های آموزش آنلاین تبدیل شدند و بر همین اساس توانستیم به وسیله اینستاگرام به صورت زنده ویدیوها و کارگاه های تخصصی بسیار زیادی در سراسر کشور برگزار کنیم که البته بسیاری از این کارگاه ها توسط دفاتر مستقل از ستاد مرکزی تهران برگزار گردید و مورد استقبال نهاده شد.

شرط برگزاری آنلاین جشنواره فیلم کوتاه تهران

وی با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ادامه داد: شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم کوتاه تهران توسط سازمان سینمایی منصوب شد و کارهای برگزاری جشنواره نیز آغاز شده است. در حال حاضر تمام فعالیت های خود را براساس برگزاری یک جشنواره متعارف مانند دوره های گذشته ادامه می دهیم اما اگر به هر دلیلی در ایام آبان ماه که جشنواره در آن برگزار می گردد، شرایط فعلی بهبود پیدا نکند و اجتماعات همچنان محدود باشند این جشنواره به شیوه های دیگری برگزار می گردد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران شرح داد: البته این را باید بگویم که ستاد برگزاری جشنواره در حال مطالعه است که بتواند بهترین راه برای برگزاری جشنواره را پیدا کند. تاکید می کنم که برای برگزاری آنلاین این جشنواره تصمیمی گرفته نشده و این امر در فراخوان جشنواره نیز اعلام نشده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید نمود: در واقع اگر قرار باشد این جشنواره به صورت آنلاین برگزار گردد باید رضایت فیلمسازان گرفته گردد، چرا که اگر آثار روی بستر اینترنت بیاید، به معنای انتشار فیلم است و امنیت آن را نمی توان تضمین کرد. به همین دلیل باید رضایت صاحبان آثار گرفته گردد.

موسوی در پاسخ به این پرسش که اگر صاحبان فیلم ها تمایلی به نمایش اینترنتی فیلم های خود نداشته باشند، شورای سیاست گذاری چه تصمیمی می گیرد، ادامه داد: باید در شورای سیاستگذاری جشنواره این مساله مورد توجه قرار گیرد که اگر صاحبان آثار هیچ تمایلی به نمایش اینترنتی فیلم های خود نداشته باشند، چگونه جشنواره را برگزار کنیم به همین دلیل و با توجه به اینکه این مساله در شورای سیاستگذاری جشنواره هنوز مطرح نشده نمی توانم نظری در این زمینه بدهم.

وی شرح داد: در شرایط فعلی هر اتفاقی می تواند رخ دهد و به فراخور این اتفاقات شورای سیاست گذاری تصمیم نهایی را برای برگزاری جشنواره می گیرد.

این مدیر سینمایی بیان نمود: در شرایط فعلی و تا زمانی که تصمیم نهایی برای چگونه برگزار گردیدن این جشنواره گرفته نگردد، ستاد برگزاری مانند دوره های قبل عمل می نماید و سعی می گردد تا جریان فیلمسازی، فعالیت های خلاقانه هنری و استعدادیابی جوانان در قالب فعالیت های انجمن سینمای جوان آسیب نبیند.

وی درباره ساخت فیلم با موضوع کرونا شرح داد: بحث ما در حوزه ثبت رشادت های کادر درمانی کشور همچنان پابرجاست و در این زمینه آثاری در سراسر کشور فراوری می گردد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران تاکید نمود که این انجمن در سراسر کشور همه کوشش خود را می نماید که فعالیت های هنری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ادامه پیدا کند.

انتشار هفتگی فیلم های کوتاه در اینترنت

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر رضایت صاحبان فیلم ها برای نمایش اینترنتی، بیان نمود: واقعیت امر این است که انجمن سینمای جوانان فراوریکننده نیست و در واقع حامی فراوری است و این صاحبان آثار هستند که باید نسبت به انتشار فیلم ها رضایت داشته باشند، در حال حاضر نزدیک به 2 هفته است که موجی را در انجمن آغاز نموده ایم که بر اساس آن فراوریات انجمن را هر پنجشنبه به صورت یک بسته فیلم کوتاه شامل 4 فیلم، رونمایی می کنیم تا مردم بتوانند در شرایط فعلی فیلم های کوتاه را ببینند. این بسته فیلم ها هر هفته در دو سایت ودیو و هاشور منتشر می گردد.

موسوی تاکید نمود: به همین دلیل اگر فراوریاتی با موضوع کرونا وجود داشته باشد که صاحبان آن راضی به انتشار فیلم در فضای مجازی باشند در این بسته قرار می گیرند.

افزایش بودجه داشتیم

مدیرعامل انجمن سینمای جوان درباره تخصیص بودجه و حمایت سازمان سینمایی از این انجمن گفت: خوشبختانه سازمان سینمایی مانند گذشته از انجمن سینمای جوانان ایران حمایت نموده و بودجه مناسبی را برای فعالیت های انجمن در نظر گرفته است و ما نیز با توجه به حمایتی که از ما می گردد، سیاست های انجمن و سازمان سینمایی را از جمله تمرکززدایی، توجه به استعدادهای استانی و مسئولیت سپردن به هنرمندان شهرستانی که در سال گذشته نیز دنبال می گردد، ادامه می دهیم.

وی ادامه داد: بودجه فراوری امسال انجمن سینمای جوانان افزایش پیدا نموده است و در مجموع 8 میلیارد تومان بودجه برای فراوری فیلم کوتاه در نظر گرفته شده است. رقم های فراوری تمام دفاتر در سراسر کشور معین است و از ابتدای سال هر استانی بودجه خود را دریافت نموده است. از جمله اولویت های فراوریی که از سوی انجمن و سازمان سینمایی ارائه شده شامل خانواده، حقوق کودک، افزایش نشاط اجتماعی، افزایش همبستگی ملی است که البته مقوله کرونا نیز در همه این اولویت ها می تواند در نظر گرفته گردد.

موسوی در پایان درباره برگزاری جشنواره های استانی گفت: امسال در نظر داشتیم که جشنواره های استانی بعد از برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران و در 4 ماه پایان سال برگزار گردد و همچنان این تصمیم برای برگزاری این جشنواره ها پابرجاست و امیدواریم در 4 ماه آخر سال، شرایط کرونا تغییر نموده باشد و ما بتوانیم جشنواره های منطقه ای را مانند گذشته برگزار کنیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4144

به "افزایش بودجه فراوری فیلم کوتاه ، شرط برگزاری آنلاین جشنواره چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بودجه فراوری فیلم کوتاه ، شرط برگزاری آنلاین جشنواره چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید