مهلت ثبت نام دریافت بیمه همگانی سلامت تمدید شد

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران/اردبیل مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل با اشاره به اینکه مهلت ثبت نام دریافت بیمه همگانی سلامت تا 2ماه دیگر تمدید شد، گفت: افراد فاقد بیمه با مراجعه به دفاتر پیشخوان ثبت نام خود را تکمیل کنند.

مهلت ثبت نام دریافت بیمه همگانی سلامت تمدید شد

وحید سید خلیل اللهی ظهر 28 اردیبهشت در نشست هم اندیشی با خبرگزاری های استان با اشاره به اینکه تا به امروز بیش از 45 هزار نفر در آزمون وسع برای دریافت دفترچه همگانی بیمه سلامت شرکت کردهاند، اظهار کرد: افرادی می توانند در این آزمون شرکت کنند که تحت پوشش هیچ بیمه درمانی نباشند.

وی به پوشش حداکثری بیمه سلامت همگانی و انجام آزمون وسع در استان اشاره کرد و گفت: مهلت ثبت نام برای دریافت دفترچه سلامت تا ابتدای اردیبهشت بود بطوریکه به علت شرایط اقتصادی موجود و شیوع بیماری کرونا تا آخر خردادماه سال جاری تمدید شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل با اشاره به اینکه در سطح استان اردبیل قدم های خوبی برای الکترونیکی کردن نسخه های پزشکی برداشته شده است، گفت: در تمامی شهرستانها بجز اردبیل کلیه اسناد پزشکی در حوزه بیمه سلامت در بخش درمان دولتی الکترونیکی شده است .

وی با اشاره به محاسن الکترنیکی شدن نظام ارجاع دارو افزود: الکترونیکی شدن نسخه ها و اسناد پزشکی نظارت ها افزایش داده و از اشتباهات احتاقتصادی جلوگیری می کند.

سید خلیل اللهی در ادامه به خدمات ارائه شده از سوی این بیمه اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 250میلیارد تومان برای درمان دارندگان بیمه سلامت در استان هزینه شده است بطوریکه 60درصد این هزینه ها به بستری اختصاص داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه بیمه سلامت همگانی به تمام بیمه شدگان روستایی خود خدمات رایگان ارائه می دهد، گفت: در سال گذشته بیش از 20 هزار نفر از سوی بیمه سلامت همگانی خدمات دریافت کرده اند که 50 درصد آنها به صورت رایگان می باشد.

به گفته وی در مجموع تا به امروز حدود 160هزار نفر در سطح استان به صورت رایگان عضو بیمه سلامت هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3303

به "مهلت ثبت نام دریافت بیمه همگانی سلامت تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ثبت نام دریافت بیمه همگانی سلامت تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید