هراس نهاد آمریکایی از همکاری ایران - چین ضد نظم کنونی دنیا

به گزارش آریا بلاگ، کمیسیون آنالیز روابط امنیتی-اقتصادی آمریکا و چین در گزارشی که دوشنبه منتشر شده از گسترش همکاری میان ایران و چین ضد نظم جهانی آمریکایی ابراز نگرانی نموده است.

هراس نهاد آمریکایی از همکاری ایران - چین ضد نظم کنونی دنیا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نهادی که زیر نظر کنگره و دولت آمریکا فعالیت می نماید در گزارشی امروز دوشنبه از گسترش همکاری میان پکن و تهران ضد منافع واشنگتن ابراز نگرانی نموده و درباره آن هشدار داده است.

کمیسیون آنالیز روابط مالی و امنیتی ایالات متحده-چین (USCC یا یو. اس. سی. سی) این گزارش را امروز دوشنبه منتشر نموده است.

یو. اس. سی. سی در وب سایتش نوشته جزو هیچ یک از ادارات یا سازمان های دولت فدرال آمریکا نیست، اما مستقیماً زیر نظر کنگره و رئیس جمهور فعالیت می نماید. مأموریت این سازمان، ارائه توصیه هایی در مورد تجارت دوجانبه با چین به کنگره یا رئیس جمهور آمریکا است.

عنوان گزارشی که روز دوشنبه منتشرشده روابط چین-ایران: شراکت راهبردی محدود، اما بادوام انتخاب شده و در آن به تقویت روابط ایران و چین در عرصه های مالی، اطلاعاتی و دیپلماتیک اشاره شده است.

یو. اس. سی. سی در این گزارش از اینکه محور همکاری های ایران و چین در سال های اخیر به سمت مخالفت با نظم بین المللی آمریکا تحت رهبری آمریکا حرکت نموده ابراز نگرانی نموده است.

در این گزارش آمده است: روابط ایران و چین، در همکاری های کاربردی محدوی ریشه دارد که طی سال های گذشته به سمت شراکتی هدفمندتر در جهت مخالفت با نظم بین المللی تحت رهبری آمریکا همکاری نموده است.

در این گزارش تصریح شده با آنکه چین درباره نزدیک شدن به ایران ملاحظاتی دارد، اما تهران و پکن منافع مشترکی در زمینه مقابله با سیستم های غربی و اکتساب منافع دوجانبه از این روش تعریف نموده اند.

یو. اس. سی. سی، به عنوان مثال به همکاری ایران و چین در انتشار اخباری بر خلاف روایت آمریکا درباره بیماری همه گیر کووید-19 و یا یاری چین به ایران برای دور زدن تحریم ها با خرید نفت از این کشور اشاره نموده است.

گزارش مذکور به علاوه با استناد به گزارش بعضی رسانه های غربی نوشته همکاری ایران و چین به بازداشت و مرگ بعضی منابع اطلاعاتی آمریکا در سراسر جهان منجر شده که این، تهدیدی برای امنیت آمریکا به شمار می رود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 7308

به "هراس نهاد آمریکایی از همکاری ایران - چین ضد نظم کنونی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هراس نهاد آمریکایی از همکاری ایران - چین ضد نظم کنونی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید